Godło
Szkoła Podstawowa nr 173
Wesołek
Płyta Mruczy Winyl
Pogoda w SP 173
Certyfikat ISO 9001:2008
Logo Mistrzowie Kodowania
Logo Wars i Sawa
Logo Twoje dane - Twoja sprawa

Nasze osiągnięcia rok szkolny 2017/2018

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE
 Kuratoryjny Konkurs Matematyczny - finalista etapu wojewódzkiego
 Multitest matematyka 2017 (dla klas 4-7) - miejsce 4, 5, 7 i 2 wyróżnienia
 Alfik matematyczny - Łowcy talentów Jersz - 4 wyniki bardzo dobre, 3 wyniki dobre
 Pionier - matematyka 2017 (dla klas 4-7) - 1 , 7, 9, 11, 15 miejsce w Polsce
 MAT 2018 - Łowcy talentów Jersz - 1 wynik bardzo dobry
 Logiczne Myślenie 2018 - 4,5,8,8,10 miejsce w Polsce, 8 wyróżnień
 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Pangea 2018 - brązowa medalistka finału
ogólnopolskiego
 Konkurs Kangur Matematyczny 2018 - wynik bardzo dobry, 12 wyróżnień
 Albus Matematyka 2018 - 3,5,7, 9, 9,9,9,10 miejsce w Polsce, 7 wyróżnień
 Olimpiada mitologiczna - 7 miejsce w Polsce
 Naszą niepodległość - IPN - 2 miejsce w Polsce
 Kodować każdy może - finalista.
 KONKURSY DZIELNICOWE/ WARSZAWSKIE
 ,,Ocalić od zapomnienia – Sybiracy są wśród nas” (warszawski) - wyróżnienie
 Życie, działalność i twórczość Józefa Piłsudskiego (warszawski) - 9 miejsce
 Matematyka się liczy - 1 miejsce
 Dzielnicowy konkurs Matematyczno-Przyrodniczy - 1- klasa 5 i 6,2 miejsce - klasa 4
 II Dzielnicowy Konkurs Geniusze Polskiej Nauki - 2 miejsce
 Dzielnicowy Konkurs Popraw Polszczyznę 2018 - 1 i 3 miejsce
 I Dzielnicowy konkurs j. angielskiego I LOVE YOU UK - 1 miejsce
 I Dzielnicowy konkurs chemiczny „Alchemik” - 1 i 2 miejsce
 IV Dzielnicowy Konkurs Czytelniczy „W świecie wyobraźni” - Grand Prix
drużynowo, oraz 1. i 2. miejsce indywidualnie
 Dzielnicowy konkurs ortograficzny „Mistrz Ortografii” – 1 i 3 miejsce
 KONKURSY SZKOLNE
 Konkurs plastyczno-językowy „Why do you like autumn?”
 Konkurs plastyczno-językowy „X-mas card”
 Konkurs plastyczno-językowy „My picture dictionary”
 Festiwal Piosenki Angielskiej
 Festiwal Piosenki Polskiej
 Postaw na Polskę
 VIII Mam Talent
 Eliminacyjny turniej szachowy
 Mikołajkowy Turniej Szachowy
 Jesienne impresje znad Wisły
 OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
 Indywidualne biegi przełajowe - Warszawska Olimpiada Młodzieży - 2 miejsce chłopcy i 4 miejsce dziewczęta
 Biegi sztafetowe - 2 i 2 miejsce
 Mini piłka ręczna dziewcząt - 4 miejsce
 Mini piłka ręczna chłopców - 2 miejsce
 Uni hokej - 3 miejsce dz, 4 miejsce chł
 Tenis Stołowy - 2 miejsce chł, 3 miejsce dz
 Mini piłka koszykowa chłopców - 1 miejsce w dzielnicy
 Mini piłka siatkowa dziewcząt - 2 miejsce
 Mini piłka siatkowa chłopców - 3 miejsce
 Pływanie dziewcząt i chłopców - 3 miejsce
 Badminton dziewcząt chłopców - 1 miejsce w Warszawie
 Szachy - 3 miejsce
 4-bój LA dziewcząt i chłopców - 3 miejsce chł
 Dwa ognie usportowione - 3 miejsce dziewcząt, 2 miejsce chłopców
Uczniowie klas I-III brali udział w konkursach odnosząc w nich również szereg sukcesów:
 Ogólnopolskim konkursie Logicznego Myślenia,
 Ogólnopolskim konkursie matematycznym Kangurek,
 Warszawskim Konkursie Ortograficznym,
 Warszawskim konkursie recytatorskim Mała Syrenka,
 Warszawski konkursie ekologicznym "Mazowieckim borem, lasem",
 Małej Matematycznej Olimpiadzie Dzielnicowej,
 Dzielnicowym konkursie origami „Moje ulubione zwierzę”,
 Dzielnicowym Konkursie Plastycznym „Laurka dla Babci i Dziadka”,
 Szkolnym konkursie Mam Talent,
 Szkolnym konkursie „Dzieci na krańcu świat

 

Gratulujemy Julii

JJm1W dniu 2018-12-02 Julia Jemioło, uczennica klasy Va zdobyła brązowy medal w judo, kat U-10, waga 36 kg, podczas turnieju gwiazdkowego organizowanego przez klub sportowy Judo Sakura.

GRATULUJEMY

Uczeń klasy 3d- Jan Pratkowski zajął 3. miejsce w XV Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów kl. III szkół podstawowych m. st. Warszawy „Z ortografią za pan brat”. Serdecznie gratulujemy!

Osiągnięcia w konkursach matematycznych 2016/2017

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie mieli możliwość zmierzenia się z problemami matematycznymi w kilku konkursach. Z powodzeniem!!!

Listopad 2016 – Marzec 2017 - Wojewódzki konkurs matematyczny (kuratoryjny)

Grudzień 2016 – LOGICZNE MYŚLENIE 2016 – konkurs dzielnicowy

Grudzień 2016 – Olimpiada PIONIER z matematyki – konkurs ogólnopolski

Styczeń 2017 – MAT 2017 – konkurs ogólnopolski

Marzec 2017 – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny - Pangea 2017

Marzec 2017 – Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2017

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pozytywne nastawienie i chęć do podejmowania wyzwań!

Wojewódzki konkurs matematyczny

Uczeń klasy 6c Michał Kaczyński z sukcesem pokonał 2 etapy konkursu – szkolny i rejonowy. Wziął udział w finale konkursu dla województwa mazowieckiego. Gratulujemy i życzymy tytułu laureata w przyszłym roku szkolnym !!!

 

Ogólnopolska olimpiada


PIONIER 2016 z matematyki

 

Klasy IV

 

  1. Jakub Ziminicki 4c – WYRÓŻNIENIE (11 lokata w kraju)

 

Klasy V

 

  1. Paweł Cacko 5a - WYRÓŻNIENIE (6 lokata w kraju)

  2. Grzegorz Kordula 5b - WYRÓŻNIENIE (11 lokata w kraju)

  3. Antoni Matyjaszczyk 5a - WYRÓŻNIENIE (12 lokata w kraju)

  4. Dominika Krysińska 5a - WYRÓŻNIENIE (14 lokata w kraju)

 

Klasy VI

 

  1. Michał Kaczyński 6c- WYRÓŻNIENIE (11 lokata w kraju)

  2. Julia Sawicka 6b - WYRÓŻNIENIE (13 lokata w kraju)

 

Aleksandra Jurzyńska 6a - WYRÓŻNIENIE (13 lokata w kraju)

 

 

MAT 2017

 

Klasy II

 

1 miejsceCecylia Kłopocka 2a
Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku

 

2 miejsceWitold Hołdys 2e

 

3 miejsceAleks Pudlis, Krzysztof Milewski, Dominik Czajka

 

Klasy III

 

1 miejscePatryk Lech 3d
Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku

 

2 miejsceRadosław Białczak 3d

 

3 miejsceJakub Siwiński 3b

 

Klasy IV

 

1 miejsce - Jakub Ziminicki 4c
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

 

Klasy V

 

1 miejsceGrzegorz Kordula 5b
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

 

2 miejsceAntoni Matyjaszczyk 5a

 

3 miejsceDominika Krysińska 5a

 

Klasy VI

 

1 miejsceMichał Kaczyński 6c
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

 

2 miejsceAleksandra Jurzyńska 6a
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku

 

3 miejsceJulia Sawicka 6b

 

 

 

 

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2017

 

Konkurs Kangur Matematyczny odbył się 16 marca 2017r. Spośród wszystkich konkursów matematycznych cieszył się największym zainteresowaniem.

Obecnie czekamy na wyniki.

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny - Pangea 2017

Uczeń klasy 5a Antoni Matyjaszczyk uzyskał wynik 100%
i zakwalifikował się do finału.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu!!!

 

 

Opracowanie: Aneta Kozioł – nauczyciel matematyki.

 

 

 

 

 

 

Udany start Janka Lewona

 

          Bardzo dobrze rozpoczął drugą część sezonu sportowego 2016  Jaś Lewon z klasy III B.
Na rozegranym 24 września w Leżajsku VI  Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin Polish Open IKO Galizia Cup wywalczył  I miejsce w konkurencji kumite chłopcy 2008-2007 do 25 kg.

W prestiżowych zawodach udział wzięło ponad 230 zawodników z Białorusi, Ukrainy i z 38 klubów z Polski. Turniej objęty był patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ambasady Japonii w Polsce, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Starosty Leżajskiego i Burmistrza Miasta Leżajsk. Patronat medialny sprawowały TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny oraz media lokalne.

 

20160924 163003

 

DSC06870

 

DSC06872

 
© Szkoła Podstawowa nr 173