Wyjazd do Rozalina

wycroz

Konkurs plastyczny „Kapelusz Pani Jesieni”

konPod koniec października dzieci z klas zerowych wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie plastycznym „ Kapelusz Pani Jesieni”. Prace konkursowe były wyjątkowe – bardzo pomysłowe- dzieci wykorzystały przeróżne materiały. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Następny konkurs już w grudniu.

Nasze jesienne prace

jprc

Święto Ziemniaka w klasach 0a i 0b

B12

W dniu 29. 09. 2017 dzieci z klas 0A i 0B obchodziły wspólnie "Dzień Ziemniaka'. Z filmu edukacyjnego dowiedziały się o pochodzeniu, właściwościach i zastosowaniu w codziennym życiu tej rośliny. Podczas pogadanki żywo dyskutowały o ulubionych przekąskach i potrawach z ziemniaków. Podsumowaniem tego dnia były zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których dzieci z radością i dużym zaangażowaniem wykonywały z ziemniaków ludziki i jeże wykorzystując do ich tworzenia różne materiały takie jak: patyczki higieniczne, wykałaczki, plastelina i bibuła. Temat i zajęcia bardzo się podobały dzieciom, które z dumą zabrały swoje prace do domu.

W Łazienkach Królewskich

K018 września wybraliśmy się na wycieczkę do Łazienek Królewskich na lekcje muzealne pt."Królewscy botanicy" i " Poznaj Pałac na Wyspie". Najpierw zwiedziliśmy ogród, w którym dawniej spacerował król Stanisław August Poniatowski a potem obejrzeliśmy wnętrze pałacu. Podziwialiśmy piękne obrazy,  meble i zegary. Wycieczka była bardzo ciekawa  i wróciliśmy z niej zadowoleni.