Warsztaty przyrodnicze nad Jeziorkiem Czerniakowskim

j cz 3Spacerując brzegiem Jeziorka Czerniakowskiego uczyliśmy się obserwować przyrodę wokół nas. Poznawaliśmy drzewa rosnące wokół Jeziorka. Dowiedzieliśmy się, kto nocuje w wiszących na drzewach budkach, z czego śmieją się mewy śmieszki nad Jeziorkiem, gdzie mieszka wiewiórka, czym się różni trzmiel od pszczoły, czy jeże jedzą jabłka. Podczas warsztatów wikliniarskich, wyplataliśmy z wikliny gniazda dla wiewiórek.
Jez Cz

Zaczynamy naukę pływania

We wrześniu uczniowie klas drugich  spotkali  się  z panem Przemkiem, instruktorem pływania z Wesolandii.
Uczniowie dowiedzieli się jak mają przygotować się na zajęcia basenowe, zadawali też pytania, na które pan Przemek odpowiadał.
Pytań było bardzo wiele np :Jaka jest temperatura wody w basenie?
Czy będę pływał na dużym basenie jak jeszcze nie umiem pływać?
Został również ogloszony konkurs dla drugich .
Wszystkie prace zostaną przekazane na wystawę w Wesolandii.
zdj2

Dzień Chłopaka

Ten dzień świętowaliśmy wspaniale.  Jechaliśmy autobusem, zwiedzaliśmy Warszawę a potem poszliśmy do kina na film "Tarapaty".

kin

Jakie tajemnice skrywają ogrody i pałace letniej re­zydencji Stanisława Augusta?

Tego dowiedzieliśmy się na wyjeździe edukacyjnym do Łazienek Królewskich.

Rok szkolny 2017/2018 klasa 2b

Stęskniliśmy się za sobą. Cieszymy się, że są wśród nas nowi koledzy i koleżanki.
Prezentacja3