Twoje Dane - Twoja Sprawa

W br szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pod patronatem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Program skierowany jest do tych. którzy uważają. że odpowiednia wiedza i kształtowanie nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych umożliwi dzieciom i młodzieży sprawne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie.
Pierwszą akcją, która miała umożliwić dzieciom zrozumienie tematu ochrony danych osobowych i prawa do prywatności były obchody Dnia Praw Człowieka 10.12.2012.Zapoznano uczniów z Prawami Dziecka jakie obowiązują w naszym kraju.
W lutym zaplanowano Dzień Ochrony Danych Osobowych połączony w obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu.
Przygotowano okolicznościowe gazetki informacyjne, plakaty, przeprowadzono lekcje tematyczne oraz zorganizowano wystawy prac dzieci.

Opiekunką Programu w naszej szkole jest P.Urszula Orzechowska

Turniej

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

sko

Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Jego historia sięga jeszcze lat 20-tych ubiegłego wieku. Od pokoleń zachęcamy najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. Obecnie to unikalne rozwiązanie w skali Europy, dostosowane do potrzeb polskich uczniów.
Dzięki udziale w programie uczniowie:
• nauczą się zarządzania finansami osobistymi
• wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania
• zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie
• nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.
Nowe SKO to:
• dedykowana oferta produktowa dla szkół, rad rodziców oraz praktyczna nauka obsługi konta bankowego dla uczniów poniżej 13 roku życia,
• komplet materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, uczniów i rodziców,
• bezpieczny, atrakcyjny graficznie, zrozumiały dla dzieci serwis bankowości internetowej.
W ramach SKO funkcjonują serwisy internetowe skierowane do dzieci i nauczycieli:
• serwis bankowości internetowej sko.pkobp.pl - pierwszy w Polsce serwis bankowości internetowej dla dzieci poniżej 13 roku życia
• szkolneblogi.pl - platforma blogowa skupiająca szkoły uczestniczące w projekcie SKO
• YouTube.com - kanał wideo programu SKO

Co należy zrobić:
- zgłosić się do szkolnego opiekuna SKO po wniosek o założenie konta
- wpłacić niewielką nawet sumę na konto swojego dziecka, aby mogło wirtualnie dokonywać prostych transakcji i poprzez zabawę uczyć się świadomego oszczędzania
- czerpać przyjemność ze wspólnego oszczędzania

Szkolny opiekun SKO Anna Kowalczyk- Wnuk

Wars i Sawa

"Certyfikat WARS i SAWA jest jednym z elementów Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych. Podstawową tezą programu jest założenie, iż uczniowie posiadają różnorodne uzdolnienia, a szkoła jest miejscem ich identyfikacji i planowego rozwoju. Głównym celem przyznawania certyfikatu WARS i SAWA jest potwierdzanie osiągnięcia przez szkołę określonego, pożądanego standardu w obszarze wspierania uczniów uzdolnionych."

Fragment z założeń projektu

certy0004

Szkoła Odkrywców Talentów

Prestiżowy tytuł przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej szkołom, które wyróżniają się na tle innych placówek pod względem uzdolnień naukowych, sportowych i artystycznych uczniów. Ocenie podlegały osiągnięcia dzieci, ale także zaangażowanie i praca nauczycieli, którzy prowadzą różnorodne zajęcia i często odkrywają talenty swoich uczniów. Umieszczenie na mapie "Szkół Odkrywców Talentów" jest wielkim wyróżnieniem dla naszej szkoły.