Warsztaty praktycznych umiejętności życiowych

Nowością na zajęciach w świetlicy 2017/2018 w SP 173 będą
„ Warsztaty praktycznych umiejętności życiowych”. Podczas zajęć zaproponujemy dzieciom następujące tematy:
1. Ścierka, woda, wiadro, mop – przyjaciele porządku i czystości
2. Czyste okno – super widok na przyszłość
3. Bajka o księżniczce, która nie wyrzucała śmieci
4. Dbamy o otoczenie, odkładamy rzeczy na miejsce i uśmiechamy się do siebie
5. Savoir-vivre w klasie i szkolnej stołówce
6. Szu,szu wycieramy buty przed wejściem do budynku i mówimy- Dzień dobry!
7. Złość piękności szkodzi, czyli o co ci chodzi?
8. Bajeczka o miejscu do którego Król Maciuś chodził piechotą
9. Bajka o Jasiu samotniku, czyli o szacunku do ludzi i rzeczy
10.Zwierzęta wokół nas, czyli czego Azorek i Mruczuś nie lubią
11. Nauka tolerancji, czyli każdy wygląda inaczej i dobrze !

Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci z obowiązkami i praktyczną nauką porządku wokół siebie, zwrócenie uwagi na szacunek, dobre maniery. Podczas warsztatów będziemy próbowali uwrażliwić dzieci na tematy wyglądu, ubioru, zachowania, stosunku do zwierząt.
Realizacja warsztatów odbywać się będzie poprzez dramę, teatrzyk, apel, inscenizację, opowiadanie.
Mamy nadzieję, że nauka wyniesiona z warsztatów pomoże dzieciom lepiej
i łatwiej dostosować się do życia w szkole a Państwu ułatwi życie w domu.
                                                                               Lucyna Kryszyńska

Kierownik świetlicy

Wykaz stałych zajęć w świetlicy szkolnej

zabawa stopka4Wykaz stałych zajęć w świetlicy szkolnej

Regulamin świetlicy

sw

Regulamin świetlicy szkolnej

Dzień Dziecka w świetlicy SP 173 pod hasłem „ Pomaluj mi świat"

Lucynka
Nauczyciele świetlicy w Dniu Dziecka zorganizowali zabawę artystyczną pt. „ Pomaluj mi świat”. Dzieci doskonale się bawiły co widać na zdjęciach. Buziaczki pokryły kolorowe malowanki : motylki, pieski, tygryski a chłopcy bawili się w „Strefę Kibica” i poprosili o namalowanie polskiej flagi. Zabawa w malowanie buziek bardzo się podobała a nauczyciele cieszyli się, że niespodzianka tak bardzo się udała. Bardzo dziękuję pani Ewie Litak-Linka i pani Agnieszce Niedzielskiej za przygotowanie zabawy.
Lucyna Kryszyńska
Kierownik świetlicy

Zajęcia w szkolnej świetlicy

śwzabNareszcie zrobiło się ciepło! Korzystając z pięknej pogody nauczyciele świetlicy organizują zajęcia na powietrzu. Zabawa na powietrzu to samo zdrowie dla stęsknionych słońca uczniów. Podczas zajęć świetlicowych nauczyciele nie zapominają o tym, aby dzieci dużo piły. W tym celu pani Dyrektor zakupiła pojemnik na picie oraz plastikowe (bezpieczne) kubeczki,
za co bardzo dziękujemy !
Są też mięciutkie kocyki, więc atmosfera jest wręcz piknikowa. Służy to wypoczynkowi i relaksowi najmłodszych oraz umila naukę podczas zajęć świetlicowych.
Mamy nadzieję, że pogoda będzie nam dopisywała i nadal po lekcjach będziemy świetnie spędzać czas na boisku i placu zabaw.