DZIELNICOWY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII- ETAP SZKOLNY I LOVE YOU UK

9.Olaf Porzucek 7a
10.Oliwia Reczek 6a

Pomagamy...

W marcu uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w zbiórce żywności w jednej z supermarketów. Zebrano ok. 550 kg żywności w przeciągu 10 godzin. Żywność została przez Parafialną Caritas św. Hieronima przekazana potrzebującym rodzinom na terenie Starej Miłosnej oraz do głównego oddziału Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. W pierwszych tygodniach kwietnia bieżącego roku uczniowie z szkolnego wolontariatu oraz Dziecięcego Parafialnego Koła Caritas zorganizowali zbiórkę skarpet dla dzieci, młodzieży i dorosłych z rodzin potrzebujących. Skarpety zostały przekazane osobom korzystającym z noclegowi Monar-Markot przy Dworcu Wschodnim w Warszawie oraz Domu Samotnej Matki w Zielonce.

mn3

Konkursie religijny "Najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej"

W tym roku nasi uczniowie z klas młodszych II-III wzięli udział w konkursie religijnym "Najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej" Zadaniem dzieci było zaprojektowanie i wykonanie sukni dla Matki Bożej w formie plastycznej, na podstawie pobranego szablonu z wydziału katechetycznego, do ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Czekamy na wyniki!

mn1

Sukces naszych czytelników!

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w IV Dzielnicowym Konkursie Czytelniczym „W świecie wyobraźni”. W tym roku trzeba było zapoznać się z książką Astrid Lindgren „Ronja, córka zbójnika”. Nasza drużyna była świetnie przygotowana i w etapie drużynowym zdobyła tytuł Grand Prix dla najlepszego zespołu. Etap indywidualny również zakończył się dla nas sukcesem, gdyż 1 miejsce zdobyła Hanna Ługowska, a 2 miejsce – Aleksandra Jurzyńska. Gratulujemy ;) Magdalena Nowaszewska
mn

ZAPROSZENIE do udziału w Dzielnicowym Konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii

im. Górników Polskich w Warszawie
05-077 Warszawa, ul. Trakt Brzeski 18
Tel. 22 773 39 25

do udziału w Dzielnicowym Konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii
pt. „I LOVE YOU UK”

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas IV-VII. Udział w konkursie jest bezpłatny. Prosimy o potwierdzenie udziału w konkursie u pani Beaty Sowińskiej do dnia 13 kwietnia 2018 r.

Konkurs będzie podzielony na dwa etapy: szkolny i dzielnicowy.

Pierwszy etap (szkolny) będzie polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru. Test będzie zawierał pytania związane z historią i kulturą Wielkiej Brytanii.

Po przeprowadzeniu etapu szkolnego zostaną wytypowani uczestnicy etapu dzielnicowego.

Etap dzielnicowy zostanie przeprowadzony 27 kwietnia 2018 r. w SP173 i będzie miał formę teleturnieju.

Tego samego dnia odbędzie się wręczenie nagród i dyplomów.

Mamy nadzieję, że konkurs promujący poznawanie kultury i historii Wielkiej Brytanii, jak i naukę samego języka angielskiego, spotka się z miłym przyjęciem i odzewem z Państwa strony.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!