Warszawski Salon Liceów i Giełda Zawodów „Dobrze wybrane”

od 6 do 7 marca odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki Warszawski Salon Liceów: wykłady ekspertów OKE w Warszawie, warsztaty, spotkania z doradcami zawodowymi – XXXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2020,

od 11 do 12 marca w godzinach od 9.00 – 19.00 w Pałacu Kultury i Nauki odbywać się będzie Giełda Zawodów „Dobrze wybrane”. Będzie to wydarzenie promujące szkolnictwo zawodowe, podczas którego zaprezentują się stołeczne technika i szkoły branżowe I stopnia. Serdecznie zapraszamy Uczniów i Rodziców do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Stołeczne szkoły zawodowe kształcą w 70 zawodach, podczas wydarzenia zostaną one  zaprezentowane w podziale na:

  • Gastronomia, Hotelarstwo i Turystyka
  • Ekonomia i Handel
  • Transport i Drogownictwo
  • Budownictwo
  • Nowe Technologie
  • Usługi
  • Fotografia i Multimedia

Uczniowie klas VIII szkół podstawowych, którzy odwiedzą giełdę będą mogli uzyskać informacje na temat różnych zawodów oraz zapoznać się ze specyfiką nauczania danego zawodu. Będą mogli porozmawiać z uczniami, którzy uczą się już danego zawodu a także skorzystać z indywidualnych porad doradców zawodowych.

Zwiedzający mogą liczyć na dodatkowe atrakcje – prezentacje multimedialne, gry edukacyjne i filmy przygotowane przez szkoły zawodowe.

Wstęp wolny dla rodziców od godz. 15.00 do 19.00