Laboratoria Przyszłości

Logo Programu Laboratoria Przyszłości

„Laboratoria Przyszłości” w Szkole Podstawowej nr 173 w Warszawie

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa nr 173 im. Górników Polskich w Warszawie otrzymała najbardziej wyczekiwany przez dzieci i młodzież sprzęt gospodarstwa domowego: robot kuchenny wielofunkcyjny planetarny, blender ręczny Frappe 800W, dużą łyżkę do mieszania, łyżkę wazową oraz cedzak z uchwytami. Narzędzia są niezbędne podczas zajęć kulinarnych. Często wykorzystują je uczniowie podczas zajęć techniki w klasach 4-6, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz świetlicy szkolnej podczas zajęć na temat zdrowej żywności. Wykorzystywane są również przez wolontariuszy, którzy używają ich do pieczenia ciast, robienia sałatek, deserów, soków.

Laboratoria Przyszłości: sprzęt gospodarstwa domowego

Majsterkowicze ucieszyli się z następujących narzędzi: szlifierki stołowej, nożyc do blachy oraz młotka ślusarskiego. Narzędzia te wykorzystywane są przez młodzież pod czujnym okiem nauczyciela techniki lub opiekuna wolontariatu podczas zajęć technicznych oraz różnorodnych działań wolontariatu. Umiejętności nabyte podczas tych zajęć będą przydatne w życiu codziennym.

Otrzymaliśmy również wizualizery AVER U50, dzięki któremu możemy pokazać dowolny przedmiot lub dokument w powiększeniu, zademonstrować dowolną czynność lub pokazać żywe stworzenia w ruchu. Lekcje biologii, przyrody, fizyki, chemii, matematyki i techniki nabrały interaktywnego wymiaru.

Wizualizer

Dla najmłodszych otrzymaliśmy klocki miniwafle konstruktor oraz papier do rysunku technicznego. Klocki wykorzystywane są podczas zajęć kreatywnych. Pobudzają wyobraźnię dzieci oraz stymulują i rozwijają umiejętności manualne. Papier do rysunku technicznego wykorzystujemy na zajęciach artystycznych i podczas zajęć świetlicowych.

Laboratoria Przyszłości: klocki konstrukcyjne

W celu poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy otrzymaliśmy apteczkę przemysłową oraz apteczkę szkolną z tkaniny wodoodpornej. Apteczki wykorzystujemy na zajęciach z techniki, edukacji dla bezpieczeństwa, zajęć z pierwszej pomocy i profilaktyki prowadzonej przez pielęgniarkę szkolną. Apteczki przydają się również na szkolnych wycieczkach oraz zielonych szkołach.

Otrzymane z programu „Laboratoria przyszłości” urządzenie, narzędzia i materiały urozmaicają pracę z uczniem oraz uczą dzieci i młodzież nowych technologii, co w zmieniającym się w szybkim tempie świecie jest niezwykle ważne.
Czekamy na kolejne pomoce.

Ewa Walczuk, dyrektor

Pomoce: apteczki, szlifierka i narzędzia