Gdzie jeszcze mogę szukać wsparcia?

🙂
Rodzicu, nie jesteś sam

Zachęcamy do kontaktu z psychologiem/pedagogiem szkolnym – można do nas napisać przez e-dziennik lub umówić się na spotkanie osobiście 

Szkołą  opiekuje się Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 23
ul. 1 Praskiego Pułku 8
05-075 Warszawa
tel.: 22 760 03 87

Szanowni Państwo,

W Wesołej na ul. Wspólnej 2C został otwarty Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży CMed.
Działa on w ramach NFZ, wszystkie jego aktywności finansowane są ze środków NFZ, czyli dla klientów są bezpłatne. Zgłoszenie do Ośrodka nie wymaga skierowania Każdy, kto zgłosi się do poradni może liczyć na bezpłatne:
– porady psychologiczno-diagnostyczne
–  porady psychologiczne
–  sesje psychoterapii indywidualnej
-sesje wsparcia psychospołecznego
–  wizyty, porada domowe lub środowiskowe, realizowane w ramach poradni psychologicznej przez osoby udzielające świadczeń opieki zdrowotnej w ramach I poziomu referencyjnego.

Umawiania wizyt odbywa się poprzez infolinię pod numerem 22 21 28 111.

Wizyty umawiane są telefonicznie na konkretny, wygodny dla pacjenta, termin. Pacjenci mają nie tylko możliwość bezpośredniego kontaktu ze specjalistami, ale również mogą korzystać z pomocy psychologicznej online. Więcej informacji na www.poradniacmed.pl

NASTOLETNIA DEPRESJA

Poradnik Rodzica

UZALEŻNIENIA BEHAWIORALNE

Poradnik Rodzica

Specjalistyczne punkty konsultacyjne oferujące pomoc w diagnozowaniu/rozwiązywaniu trudności wychowawczych oraz dla osób z niepełnosprawnościami:  http://www.spk.waw.pl/

  • One są wśród nas. Dziecko z ADHD w szkole i przedszkolu. Informacje dla pedagogów i opiekunów. Tomasz Srebnicki, Tomasz Wolańczyk

Dziecko z ADHD Pobierz

  • One są wśród nas. Dziecko z AUTYZMEM i ZESPOŁEM ASPERGERA w szkole i przedszkolu. Informacje dla pedagogów i opiekunów. Gabriela Jagielska

Dziecko z autyzmem i Zespołem Aspergera Pobierz

Baza miejsc oferujących bezpłatną pomoc psychologiczną na terenie Warszawy

Specjalistyczna Poradnia OPTA

ul. Wiśniowa 56, 02-520 Warszawa
(budynek B na terenie ZSLiT nr 1)

Telefon: 22 826 39 16 oraz 506 399 683 jest czynny w dni powszednie w godz. 08.00 – 20.00

Stowarzyszenie ASLAN

ul. Nowolipie 17, 00-150 Warszawa
tel. (22)636-49-04, (22)636-49-12

Towarzystwo Pomocy Młodzieży

ul. Nowolipki 2, 00-160 Warszawa
tel. (22)887-88-05; 508-350-320

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna ds. Przeciwdziałania Przemocy

ul. Belgijska 4, 02-511 Warszawa
tel. 22- 845-12-12, pon.-pt. 8:00-20:00

POZA ILUZJĄ
Młodzieżowa Poradnia Profilaktyki i Terapii

ul. Dąbrowskiego 75A, 02-586 Warszawa
(stacja metra „Racławicka”)
tel./fax (022) 844 94 61; (0) 669 544 344
e-mail: info@pozailuzja.pl

Poradnia Rodzinna Powiślańskiej Fundacji Społecznej

ul. Mokotowska 55 lok. 4, 00-542 Warszawa
tel. (22)622-99-09

Kryzysowy telefon zaufania- 116-123 (14:00-22:00)

Centrum wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego
(24 godziny na dobę/7 dni w tygodniu) tel. 800-70-22-22

Tel. 800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów
Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.