Projekty szkolne

Projekt ASPE

Projekt etwinning – prace przygotowane przez uczniów.

Logo konkursowe

Projekt ekologiczny

Projekty zrealizowane/zakończone

Nasza szkoła współpracowała z Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie (www.syrokomla.lt/pl)” – wspólnie z uczniami litewskimi stworzyliśmy opowiadania o przygodach skrzata Miłosława. Wyjątkowość tego projektu polega na tym, że uczniowie poprzez przygody skrzata, który zasnął w 1600 roku, gdy Polska i Litwa były jednym państwem, a obudził się już w czasach nam współczesnych, odkrywali kulturę, poznawali zabytki, tradycje i historię krajów partnerskich. Oprócz ciekawych opowiadań uczniowie stworzyli również ilustracje. Miłosław odwiedził m.in.: kopalnię w Wieliczce, Roztoczański Park Narodowy, Kowno oraz Ostrą Bramę w Wilnie. Projekt trwał od 2016 r. do 2018 r. Efektem współpracy jest zbiór opowiadań.