Rekord w Pierwszej Pomocy!

16.10. w samo południe po raz 7 tysiące uczestników wspólnie z Fundacją WOŚP podjęło próbę pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Wydarzenie zmobilizowało naszą społeczność do działania. Punktualnie o godzinie 12:00 w całej Polsce przez pół godziny trwała próba pobicia rekordu, w której wg organizatora udział wzięło aż 1 399 instytucji i aż 144 867 osób!  Wśród uczestników byliśmy również MY! Przyłączyliśmy się ochoczo do akcji. Udało nam się przygotować sześć stanowisk. W biciu rekordu brali udział uczniowie klas 4 – 8. Wspomagali nas nauczyciele Było dużo zamieszania i wiele emocji. Do bicia rekordu przystąpiło 297 osób. Nad poprawnością przebiegu rekordu czuwała nasza szkolna komisja złożona z ósmoklasistów i nauczycieli. Wsparcia merytorycznego udzielała nam pielęgniarka szkolna. Pomocne okazały się również materiały przygotowane przez organizatora. Jesteśmy dumni! Brawo dla NAS! Trzymamy kciuki za to, żeby rekord udało się pobić!

Teraz chyba wszyscy zapamiętają, że 16 października to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.