Sprzątanie Świata

W piątek 20 września o godz. 16.00 zaprosiliśmy UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI do wzięcia udziału w lokalnej Akcji Sprzątanie Świata. Spotkaliśmy się przy altance szkolnej, skąd wspólnie wyruszyliśmy do pobliskiego lasu. Do posprzątania wybraliśmy teren za Przedszkolem nr 434. Początkowo mieliśmy wątpliwość, czy uda nam się zapełnić zabrane ze sobą worki, ale im dalej w las, tym więcej … śmieci :-(.

Zbiórka przed szkołą. Gotowi do Akcji!

Niestety znaleźliśmy wiele butelek, plastikowych opakowań po produktach spożywczych, folii i innych materiałów budowlanych. Były tam również części samochodów, ale również wyrzucone zabawki i odzież. Smutny widok zmotywował nas do pracy, choć trudno było wytłumaczyć dzieciom, dlaczego te rzeczy trafiły do lasu zamiast na wysypiska.

Wszystkie ręce na pokład!

Na szczęście towarzyszyła nam dobra energia i dopisała pogoda.

Oburzenie uczniów było wielkie. Oni już wiedzą, że większość tych rzeczy nadawała się do selektywnej zbiórki i recyklingu.

Wszyscy uczestnicy mogą mieć satysfakcję z udziału w Akcji. Aktywnie spędzone popołudnie, to tym razem nie tylko wypoczynek na świeżym powietrzu. Za swe zaangażowanie uczestnicy akcji otrzymali przygotowany przez szkolnych wolontariuszy ekologiczny upominek niespodziankę.

Upominki – roślinki już na nas czekają.
To tylko część śmieci, które wynieśliśmy z lasu. W oczekiwaniu na transport.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w szerszym gronie. Posprzątaliśmy tylko maleńki skrawek naszej małej ojczyzny, ale wierzę, że to był jeden z pierwszych kroków. Następne przed nami 🙂

Patrycja Kraczek – Zimnicka

pedagog szkolny
opiekun szkolnego wolontariatu