Wrześniowe …

Wieści ze świetlicy SP 173

Od września świetlica szkolna zaprasza chętnych uczniów na zajęcia.
W tym roku szkolnym planujemy liczne atrakcje dla dzieci. W październiku
„ruszą” darmowe zajęcia rozwijające, kreatywne, sportowe. W tym roku wprowadzamy lekcje ciszy według Marii Montessori. Będziemy często korzystać z naszego wspaniałego terenu zielonego, siłowni plenerowej i boisk.
W dniu 24 września w świetlicy gościliśmy panią Aleksandrę Sowińską z
Dalekowschodniego Centrum Kulturalno-Sportowego. Pani Aleksandra, z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju, pokazała dzieciom jak zrobić z papieru gołąbka pokoju. Warsztaty odbyły się na sali gimnastycznej. Powstało ponad sto białych gołębi zrobionych metodą origami z ruszającymi skrzydełkami.
W dniu 25 września w świetlicy „kręciliśmy lody”, naprawdę, to dzięki tacie Maksa i Mai Wróblewskich. Pan Maciej Wróblewski jest szefem kuchni w Ambasadzie Finlandii. Nasz gość specjalny opowiadał nam o tym, jak odżywiają się dzieci w Finlandii. Poczęstował nas fińskimi cukierkami. A potem zorganizował warsztaty kulinarne, podczas których na naszych oczach powstały bardzo zdrowe i smaczne lody, z malin, truskawek i buraków.
Pan Maciej zwrócił również uwagę na nie wyrzucanie jedzenia i wykorzystywanie owoców i warzyw np. jako przetworów, lodów, dżemów, galaretek.
Bardzo dziękujemy naszym gościom i już teraz zapraszamy chętnych rodziców do wzięcia udziału w następnej świetlicowej imprezie pt.”Zaczytana Jesień”.
Lucyna Kryszyńska

pokaz składania żurawi
dzieci wspólnie składają origami
prace uczniów

Szef Kuchni  opowiada
Przygotowanie lodów z truskawek